ÚVODNÍ STRANA ZÍSKANÉ CERTIFIKÁTY NAŠI PARTNEŘI KONTAKTNÍ ÚDAJE
tel.: +420 571 611 563
TRIDAS Technology s.r.o. - Komfort s úsporou a návratností...
TRIDAS TECH TRIDAS PACK TRIDAS PULP

NÍZKOENERGETICKÉ DOMYKATEGORIEAKČNÍ NABÍDKAKONTAKT

TRIDAS TECHNOLOGY, s.r.o.

Fakturační adresa a zasílací adresa:
Hemy 892, 757 01 Valašské Meziříčí

e-mail:sekretariat@tridas.cz
tel.:+420 571 611 563

Dřevostavby KLHNízkoenergetické domy

Společnost TRIDAS Technology s.r.o. Vám přináší zajímavou možností realizace nízkoenergetických ekologicky vyhovujících staveb  stavební technologií KLH s použitím konstrukčních velkoformátových křížem lepených panelů z masivního dřeva.

Každému, kdo chce dodat svému domovu jedinečný vzhled, jak v interiéru, tak exteriéru umožní stavění s panely KLH kreativní řešení. Jak pro architekta, tak i pro stavebníka se otvírají nové výtvarné i technické možnosti použití panelů od jednoduché konstrukce až po architektonické mistrovské dílo při zachování zdravého klimatu bydlení a nízkých provozních nákladů a možnosti kombinovat KLH panely se sklem, kovem, ocelí i jinými stavebními materiály.

Tato technologie nepředstavuje revoluci ve stavebních technologiích, využívá známého principu lepeného řeziva pro velkoplošné dílce, je však zásadně odlišná od klasických rámových systémů i různých roubených typů dřevostaveb.

Popis

KLH panely jsou velkoformátové lepené vícevrstvé konstrukční panely z masivního smrkového dřeva. Panely KLH se vyrábějí slepením smrkového řeziva ve 3,5 nebo 7 vrstvách. Sousední vrstvy jsou uloženy vždy kolmo k sobě. Hoblované a uměle vysušené smrkové desky v tloušťkách 13,19,30,40 mm jsou lepeny PUR lepidlem pod vysokým tlakem ve velkoformátovém lisu. Formát : při maximálním rozměru 2,95 m x 16,5 m a tloušťkách panelů od 60 mm do 500mm, získává užití KLH panelů při stavbě obytných domů, továrních hal nebo kupříkladu mostů úplně novou perspektivu.

Oblast použití

Panely díky své relativně nízké specifické hmotnosti / 500 kg/m3 / a velmi vysoké statické pevnosti se užívají jako konstrukční panely pro vnější i vnitřní nosné zdi a stropnice v nejrůznějších typech architektury.
V současné době se užívají k výstavbě rodinných domů, bytových domů, při výstavbě či rekonstrukci hotelů, staveb občanské vybavenosti, průmyslových hal, mostů a podobně.

Princip

KLH panely se přivážejí speciálně upravenými nákladními vozy rovnou na stavbu. Rychlé a přesné smontování pomocí autojeřábu, umožní vodotěsnou, suchou a pro instalace připravenou hrubou stavbu pouze za několik málo dní, jak u jedno, tak i u vícepatrových budov. Přiřezání panelů na míru a vyřezání otvorů pro okna a dveře provádějí tesaři nebo po dodaní přesných plánů je možno přiřezání provést přímo ve výrobě v rámci produkce KLH Massivholz Gmbh.

Panely jsou uloženy vertikálně na základové desce. Stropnice se ukládají na obvodové zdivo. Spojení panelů se provádí vruty do dřeva dle statických výpočtů.

Po montáži hrubé stavby se z vnější strany aplikuje tepelná izolace minerální vatou nebo dřevovláknitými deskami. Konečnou úpravou je fasáda na bázi silikátových omítek nebo obložení dřevem, profilovaným plechem a podobně. Z vnitřní strany se aplikují různé druhy obložení jako sádrokarton, laťovky a podobně.Tepelný odpor této stěnové konstrukce se pohybuje od R=3,5m2W.K-1

Nízkoenergetický provoz

Vzduchotěsnost panelů a následná tepelná izolace zajišťují nízkoenergetický provoz těchto staveb. Výrobce navíc zaručuje, že tyto panely vyráběné za velmi přísné kontroly produkce, nemají žádné škodlivé chemické emise a tudíž jsou stavby realizované z panelu KLH ekologicky nezávadné. Naopak bytové klima díky zdivu z chemicky neošetřovaného smrkového dřeva je velmi příjemné. Další výhodou této technologie je rychlost stavění a následná obyvatelnost ihned po dokončení montáže. Energetické úspory by měly redukovat počáteční vyšší náklady proti klasické zděné technologii.

 


 

TČ Panasonic AQUAREA 7 až 16 kW - AKCE!

Akční ceny za dodávku a montáž. Poptejte nás !!!

Více informací